Interwencja – Kołobrzeska ze Słupską

W dniu wczorajszym napotkaliśmy zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Kołobrzeskiej ze Słupską. Jest to znane policjantom miejsce, gdzie dość często dochodzi do zderzeń pojazdów wykonujących manewr lewoskrętu. Nie inaczej było tym razem.. Samochód marki VW najechał skręcając w lewo, na jadący prosto Audi. Przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz upewnienia się, iż pomoc medyczna nie jest potrzebna nikomu z uczestników. Następnie przystąpiliśmy do udrożniania ruch w stronę ulicy Rzeczypospolitej. Audi miało złamaną półoś i bez holownika nie byliśmy w stanie go ruszyć.

Po tej akcji dostrzegamy pilniejszą konieczność doposażenie naszego pojazdu ratowniczego między innymi w pachołki ostrzegawcze, które pozwoliłyby lepiej zabezpieczyć miejsce nieszczęśliwego zdarzenia. Niestety dostępne środki na miejscu dzisiejszej interwencji, to znaczy trójkąty ostrzegawcze, okazały się zbyt nieskuteczne. Zaledwie w ciągu kilku minut od ustawienia zostały one rozjechane przez kilku kierowców, co spowodowało ich definitywne zniszczenie.

Zauważamy też dużą potrzebę wyposażenia ratowników, w cieplejszą ostrzegawczą odzież ratowniczą – kurtkę oraz polar. Poprawiłoby to widoczność ratownika na drodze oraz nie powodowałoby wyziębiania organizmu przy dłuższych akcjach, tak jak miało to miejsce podczas zdarzenia.

Z tego miejsca gorąco zachęcamy do zapoznania się z programem Ratownictwa Drogowego, oraz wsparcia naszej organizacji nie tylko finansowo.

Fundacje Wspierają

IQ.pl - specjaliści od serwerów
Biedronka

Fundacji Patronują