Zdarzenie: ul. Orłowska z ul. Pomorską

W dniu 12.03 br natknęliśmy się na zdarzenie drogowe u zbiegu ulic Orłowskiej z Pomorską. W tym miejscu jest zwężony ostatnio przez zarządcę torowiska wyjazd z pobliskiego osiedla. Aby włączyć się do ruchu należy ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom szynowym, a następnie pojazdom jadącym równolegle do torowiska.

Jest to miejsce wypadkogenne, przy czym najczęstszą z przyczyn jest nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu tramwajom.

Tym razem jednak kierująca samochodem marki Toyota nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Fordem, poruszającej się prawidłowo w kierunku równoległym do torowiska. W wyniku zderzenia, Toyota otrzymała uderzenie boczne od strony kierowcy. Natomiast prawidłowo jadąca Fordem uderzyła prostopadle.  Oba pojazdy w wyniku uderzenia znalazły się na pobliskiej ścieżce rowerowej, którą akurat nikt się nie poruszał.

Wezwane na miejsce służby zjawiły się praktycznie natychmiastowo. Do obsługi zdarzenia dojechały następujące służby (w kolejności przyjazdu):
– Policja
– Dwie karetki
– dwa zastępy straży pożarnej

Obie kierujące przekazane przez nasz zespół personelowi medycznemu, zostały po wstępnych badaniach w ambulansach, odwiezione do pobliskiego szpitala na dalsze badania.

[nggallery id=3]

Fundacje Wspierają

IQ.pl - specjaliści od serwerów
Biedronka

Fundacji Patronują