Fundacja potrzebuje fantoma do szkoleń

Profilaktyka zdrowotna jest jednym z najbardziej pomijanych aspektów codziennego życia człowieka. Choć powoli raczkują programy zwracające naszą uwagę na problemy z chorobami serca czy nowotworów, to jednak wciąż daleko w powijakach są programy związane z pierwszą pomocą.

W Polsce każdy kierowca, których jest bagatela ok 17mln teoretycznie jest przeszkolony pod kątem udzielenia pierwszej pomocy. Dorzućmy do tego prawcowników instytucji miejskich oraz państwowych, przewoźników i liczba ta wzrasta do ponad 20mln ludzi.

Konia z rzędem jednak temu kto widzi na codzień dziesiątki przypadkowych ludzi udzielających pierwszej pomocy. Społeczeństwo zdecydowanie bardziej woli poczekać na przyjazd pogotowia, poganiając ich przy tym ile pary w płucach, aniżeli udzielić komuś pomocy.
Najczęstszą przyczyną jest strach i brak umiejętności. Umiejętności które każdy z nas posiadać powinien, a jednak jej nie posiada. Często także nie przyzwyczajeni, nie nauczeni, przechodzimy obok ludzi zupełnie obojętnie. Bo pijany, bo pewnie śpi.. przechodzimy nie sprawdzając czy ten ktoś nie stracił przed paroma chwilami przytomności. Czy może już nie oddycha? Zostawiamy takich ludzi na pastwę losu, uciekającego czasu, a także aktualnych warunków atmosferycznych.

Dostrzegając powyższe zjawiska postawiliśmy sobie za cel zmianę tego stanu rzeczy. Chcemy zaszczepić w młodych obywatelach prawidłowy odruch chęci udzielenia pierwszej pomocy. Nauczyć ich postępowania z osobą poszkodowaną, a tym samym powiększyć procent ludzi których można uratować lub chociaż przedłużyć życie. Czasem o tydzień, czasem o parę lat. Jednak dla tych którzy stracili kogoś bliskiego, ten dzień czy tydzień mógł znaczyć bardzo wiele.

Abyśmy mogli osiągnąć cel potrzebna jest Państwa pomoc. Do szkoleń potrzebni są nie tylko wolontariusze ratownicy ale przede wszystkim wysokiej jakości sprzęt: Fantomy. Koszt zakupu pojedyńczego fantoma waha się w okolicach 1,100zł. To tylko 220 osób wpłacających jedynie po 5zł każdy.

Pomóżcie Nam Państwo zmieniać otaczającą nas rzeczywistość – przekażcie 5 zł na fantoma.
Wystaczy kilknąć w poniższy obrazek aby przekazać 5zł online za pośrednictwem serwisu siępomaga.pl

Wspólnie możemy o wiele więcej!

Fundacje Wspierają

IQ.pl - specjaliści od serwerów
Biedronka

Fundacji Patronują