Ruszają nowe programy Fundacji

Wrzesień i październik minął nam bardzo szybko. Wiele czasu poświęciliśmy przygotowaniom do manewrów Reborn, o których mogliście przeczytać we wpisie podsumowującym owe wydarzenie pt. Fundacja RAT24 na Reborn. W tym czasie fundacyjnego skoda została obklejona w odblaskowa pasy, informujące o funkcji samochodu.

Nie minęło wiele czasu gdy zabraliśmy się do dalszej pracy. Przy wysiłku lwiej cześci zespołu powstały dwa programy, tj. „Bezpieczny przedszkolak„, program uwrażliwiajacy dzieci na czyhające na nie niebezpieczeństwa podczas zabaw.
Drugi program pisaliśmy pod kątem rozwoju w dziecku już od wczesnych lat, naturalnego podejscia do tematu pierwszej pomocy. W ten sposób powstał program „Abecadło Ratownictwa„.

Program został pozytywnie zaopiniowany przez Wydział Edukacji Miasta Gdańska, a także przez zdecydowaną większość dyrektorek placówek przedszkolnych, z czego się oczywiście bardzo cieszymy. Nie wyobrażam sobie zmiany mentalności społeczeństwa bez nakładów w edukację juz od najmłodszych lat. Dlatego też pod koniec listopada, ratownicy rat24 rozpoczynają bezpłatne warsztaty w gdańskich przedszkolach. Na chwilę obecną do warsztatów zapisało się od poniedziałku ponad 35 państwowych placówek, co jak widać na pierwszy rzut oka pokazuje ogromną skalę przedsięwzięcia.

Wierzymy ze postawiony sobie cel zostanie osiągnięty, a dzieci wyniosą z tych warsztatów nie tylko dobra zabawę ale także zalążek wiedzy, procentujący w przyszłości.

P.s. Z tego miejsca zachęcam Państwa do wsparcia działań statutowych fundacji, wpłacając choćby najdrobniejszą sumę. Numer konta znajdziecie Państwo u góry strony lub w zakładce kontakt.

Fundacje Wspierają

IQ.pl - specjaliści od serwerów
Biedronka

Fundacji Patronują