Szkolenie „Bezpieczny Przedszkolak” u Kota Edwarda

W środę 24 października 2012 przeprowadziliśmy w Przedszkolu Kota Edwarda w Gdańsku szkolenie pt. „Bezpieczny przedszkolak”. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach ze względu na zróżnicowanie wiekowe maluchów. Ania, główna prowadząca, spotkała się najpierw z grupą misiów (2 i 3latkami), a pózniej z trygrysami i żyrafami (4 i 5latkami).

Spotkanie rozpoczęło się od swobodnych wypowiedzi dzieci na temat „Co to jest bezpieczeństwo?”, „Kiedy czujemy się bezpiecznie, a kiedy nie?”.
Następnie przedszkolaki zapoznały się z sytuacjami, które mogą w przedszkolu stwarzać niebezpieczeństwo. Dzieci wiedzą już m.in. jak ważne jest sprzątnięcie klocków po zabawie by nikt się nie przewrócił, że kontakt i prąd to nie zabawka, że drzwi trzeba ostrożnie zamykać, że zjeżdżać na ślizgawce można tylko w obecności nauczyciela i ładnie siedząc oraz jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w łazience.
Misie, tygrysy i żyrafy nie przejdą już obojętnie obok koleżanki lub kolegi, którym stała sie krzywda. Wiedzą już jak sami mogą pomóc oraz co zrobić gdy ich pomoc jest niewystarczająca.
Dużą atrakcją było przeprowadzenie wywiadu z nauczycielami w przedszkolnej TV.
Szkolenie zakończyło się przysięgą bezpiecznego przedszkolaka oraz wręczeniem orderów – kolorowanek.

Jesteśmy przekonani, że teraz wszystkie dzieci z Przedszkola Kota Edwarda wiedzą jak bezpiecznie się bawić i uczyć.

——-

Jeśli prowadzisz placówkę edukacyjną lub opiekuńczo-wychowawczą i zależy Tobie na tym by Twoi podopieczni poznali zasady bezpiecznego zachowania w Twojej placówce – zgłoś sie do Nas.

Fundacje Wspierają

IQ.pl - specjaliści od serwerów
Biedronka

Fundacji Patronują