Bez Twojego wsparcia fundacja nie mogłaby nieść pomocy. Wspomóż nasze działania.

Naświetlenie oczu spawarką – transport i opieka medyczna

W dniu wczorajszym, w późnych godzinach nocnych zespół rat24.pl podjął interwencję poszkodowanego młodego człowieka. Ze wstępnych ustaleń wynikało iż poszkodowany mógł naświetlić sobie oczy od pracującej nieopodal spawarki. Z dalszego wywiadu wynikało iż mogło dojść także do zapylenia oka odłamkami metalu. Mężczyznę odtransportowaliśmy do szpitalnego oddziału ratunkowego, przy ulicy Jana Pawła II. Po wypełnieniu dokumentów został przekazany dyżurującemu lekarzowi okuliście. Po podaniu środków przeciwbólowych, oczysczeniu oczu i diagnostyce, z opatrunkami na oczach oraz przepisanymi lekami mężczyzna został wypisany do domu.

Przy okazji przypominamy!

Jeśli nieopodal waszego miejsca pracy lub okolicy ktoś pracuje ze spawarką, pod żadnym pozorem nie patrzcie w światło dobiegające od niej. Co ważniejsze, chrońcie swoje dzieci przed światłem spawarki.

Jak postępować w przypadku naświetlenia?

W przypadku wystąpienia nawet po paru godzinach objawów silnego bólu, opisywanego jako uczucie igieł lub piasku pod powiekami udajcie się do najbliższego oddziału SOR. Należy zapewnić takiej osobie opaskę lub opatrunek na oczy, by nie były narażone na dalszy kontakt z jakimkolwiek światłem. W cięższych przypadkach i odkładaniu takiej wizyty może dojść do trwałego uszkodzenia wzroku.

Podziel się tym wpisem!

Ćwiczenia ratownicze – Kwidzyn 2014

Kurs Pierwszej Pomocy


 

Manewry Reborn 2012 Gdańsk


 

 

Fundacje Wspierają

IQ.pl - specjaliści od serwerów
Sys-Com

Fundacji Patronują